Питання поділу фінансових активів від підприємницької діяльності як об’єкту спільної сумісної власності є завжди нагальним при розлученні.
Для розуміння як поділяються активи між подружжям слід пояснити, що до такого поділу застосовується загальний принцип рівності часток, але за виключенням випадків, коли власник таких активів витрачав на їх придбання свої власні кошти, а не кошти із сімейного бюджету.
Так, у постановах Верховного Суду від 14.07.2021 у справі №310/11746/13 (провадження №61-1504св21), від 19.11.2019 у справі №676/4075/15-ц (провадження №61-43439св18) міститься правовий висновок про те, що майно фізичної особи – підприємця (яке використовується для господарської діяльності фізичною особою – підприємцем) вважається спільним майном подружжя, як і інше майно, набуте в період шлюбу, за умови, що воно придбане за рахунок належних подружжю коштів. Використання зазначеного майна одним з подружжя для здійснення підприємницької діяльності може бути враховано під час обрання способу поділу цього майна.
Таким чином, майно фізичної особи – підприємця може бути об'єктом спільної сумісної власності подружжя і предметом поділу між кожним з подружжя з урахуванням загальних вимог законодавства щодо критеріїв визначення правового режиму спільного сумісного майна подружжя та способів поділу його між кожним з подружжя.
В нашому випадку команда Consult отримала справедливе рішення суду про визнання за одним із подружжя права власності на корпоративні активи, що були придбані під час шлюбу.