Майже два роки тривав спір про незаконне заволодіння спадковим майном нашої клієнтки. Справу було виграно та нерухомість повернули її законному власнику. Крім того, були вжиті забезпечувальні заходи з арешту майна та заборонного припису суду щодо реєстрації місця проживання в квартирі, завдяки чому вдалося запобігти повторному відчуженню майна та безпідставного вселення в квартиру третіх осіб.
Квартира, яка перейшла у спадщину незаконно вибула із володіння спадкоємців на підставі підробленого рішення Печерського районного суду м. Києва. В свою чергу, приватний нотаріус, який реєстрував право власності шахраїв не перевірив достовірність документів поданих заявником в порушення приписів ст.31-1 ЗаконуУкраїни «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», яка регламентує що реєстраційнідії на підставі рішень судів проводяться виключно на підставі рішень, отриманих у результаті інформаційної взаємодії Державного реєстру прав та Єдиного державного реєстру судових рішень, без подання відповідної заяви заявником, що призвело до незаконного позбавлення права власності.
З метою своєчасного та ефективного реагування у випадках шахрайства з нерухомістю ділимося ТОП 5 порад, як діяти:
1. Звернутися із заявою в поліцію про вчинення шахрайських дій щодо Вашого майна.
2. Звернутися до нотаріуса/державного реєстратора, який посвідчував сумнівний правочин та дізнатися про обставини відчуження майна.
3. Звернутися зі скаргою на незаконні реєстраційні дії до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України.
4. Звернутися з позовом до суду про визнання правочину недійсним, витребування майна з чужого незаконного володіння та визнання права власності.
5. Клопотати перед судом про вжиття заходів забезпечення позову у вигляді накладення арешту на майно, що вибуло із володіння та заборони реєстрації місця проживання будь-яких осіб на площі цього об’єкту нерухомості.