Як позбавитися валютного кредиту?

23 квітня 2021 року набрав чинності Закон № 1381-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті».

За словами розробників, Закон спрямований на захист позичальників (фізичних осіб), які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, від зловживань з боку кредитодавців. Має сприяти відновленню платоспроможності позичальників, які отримали споживчі кредити віноземній валюті, але не змогли своєчасно здійснювати платежі за цими кредитами.

На вимогу позичальника або його представника за договорами про споживчий кредит, наданий в іноземній валюті, (незалежно від дати укладення договору), зобов’язання підлягають обов’язковій реструктуризації, у випадку якщо:

-наявності станом на день набрання чинності Законом будь-якого непогашеного грошового зобов’язання в іноземній валюті;

-відсутності станом на 1 січня 2014 року простроченої заборгованості, яку згідно з договором позичальник зобов’язаний сплатити не пізніше 1 січня 2014 року.

Якщо виконання зобов’язань задоговором було забезпечено предметом іпотеки, законодавець надав можливість реструктурувати заборгованість лише тим власникам нерухомого майна, які не мають іншого постійного місця проживання, крім нерухомості, що є предметом договору іпотеки за невиконаними валютними зобов’язаннями.

Для можливої реструктуризації валютного кредиту кредитору подається заява:

-         протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом (до 23 липня 2021 року).

-         протягом двох місяців з дня одержання свідоцтва про правона спадщину у разі смерті позичальника;

-         не пізніше двох місяців з дня набрання законної силирішенням суду у справі, предметом спору в якій є права та обов’язки сторін за договором.

Строк подання заяви про проведення реструктуризації за клопотанням позичальника може бути подовжений на два місяці.

Після затвердження реструктуризації зобов’язань, позичальник отримує можливість:

-         сплачувати суму заборгованості із сплати кредиту в гривні протягом 10 років або довше;

-         сплачувати проценти за користування кредитом за період здня проведення реструктуризації, що нараховуються на непогашений залишок суми кредиту в розмірі українського індексу ставок за дванадцятимісячними депозитами фізичних осіб у гривні - UIRD. (8,38 % річних).

-         сплатити пеню за кожний день прострочення виконання грошового зобов’язання, у розмірі половини облікової ставки Національного банку України (3,75 % річних).

-         зменшити наявну на день реструктуризації суму заборгованості із сплати процентів та кредити на суму, яка перевищує UIRD (8,38 %річних).

-         конвертувати зобов’язання в іноземній валюті у гривню за середнім значенням офіційного курсу гривні до такої валюти.

Реструктурізовані зобов’язання для іпотечних договорів та договорів застави, продовжуються без нотаріального посвідчення. 

Проведення реструктуризації зобов’язань, є підставою для визнання судом відповідно до статті 432 ЦПК України таким, що не підлягає виконанню, виконавчого документа, виданого для звернення до виконання рішення суду (ухваленого до дня проведення такої реструктуризації), яким передбачено стягнення грошових коштів та/або звернення стягнення на нерухоме майно.

Після проведення реструктуризації розмір процентів за користування кредитом та розмір пені не можуть бути збільшені. Позичальник має право погасити суму кредиту повністю або частково раніше за встановлені в результаті реструктуризації строки. 

Мораторій на стягнення майна за валютними кредитами подовжується до 23 вересня 2021 року.

 

 

 

 

 

Новини

ТОП 5 КЛЮЧОВИХ СКЛАДОВИХ для розлучення з іноземцем
We are high level of credibility and professionalism Law Firm
Аналіз регулювання діяльності рієлторів в Канаді від Керівника Бюро
Правове регулювання діяльності ріелторів за законодавством Канади